sâmbătă, 6 decembrie 2014

Angajam designer vestimentar - Bucuresti

Candidatul ideal:

Absolvent /a universitate profil arte, cunostinte temeinice de : teoria culorii, anatomie, desen de moda, ist.costumului, bazele croitoriei si proiecatrii tiparelor, pregatire si realizare cap-coada colectie finalizare studii cursanti.
Specializarea design vestimentar - moda poate constitui un avantaj .
Va rugam SA CITITI CEEA CE CAUTAM si sa aplicati doar daca competentele d-vs sunt in concordanta cu fisa postului .
Interviul de angajare va avea loc la sediul institutului din str. Cezar Bolliac 60 - 62, iar candidatii selectati vor fi anuntati telefonic sau pe mail, cei ce doresc pot trimite cv-ul si pe mail: institutuldemoda@gmail.com
Selectia candidatilor se organizeaza in perioada : 01.12.2014 - 01.12.2015
Alte detalii puteti obtine la telefoanele afisate la rubrica ,, Contact ,, de pe site-ul nostru oficial : www.institutuldemoda.ro

Descrierea jobului:

Predare curs design vestimentar la singurul institut de moda specializat din Romania .
Program flexibil chiar si part-time .
Conditii de munca si salarizare motivante .
Lucru in echipa tanara si creativa .
Posibilitate de afirmare prin profesionalism .
Bonusuri si prime functie de realizari .

Descrierea companiei:

Institutul de Moda Salomeia Truta, promoveaza cursuri din domeniul industriei textile acreditate ANC, fiind principal furnizor de specialisti calificati pentru marile fabrici de confectii din Romania. Cursantii institutului beneficiaza de conditii corespunzatoare de pregatire in sali dedicate de : design vestimentar, proiectare / constructie tipar digital si croitorie. Echipamentele si materialele necesare desfasurarii cursurilor sunt oferite pe tot parcursul cursului de catre institut .
Toate detaliile despre institut gasiti si pe net sau pe pagina noastra oficiala : www.institutuldemoda.ro

Echipa IDM-ST
01.12.2014
www.institutuldemoda.ro